Hikaye Yarışması

Kazananlar Listesi

  • Birincilik Ödülü: Ağustos Böceği İle Karınca: Dev Buzluk – Derya KARAGÖZ
  • İkincilik Ödülü: Bakkal Mustafa Amca’nın Bisküvi Kutusu – Demet Naz KÖKSAL
  • Üçüncülük Ödülü: Perdeden Hayata Sosyal Güvenlik – Emrah ÇOLAK
  • Dördüncülük Ödülü: Renklerin Sesi – Barış UĞUR
  • Beşincilik Ödülü: Kayıt Ülkesi – Okan AYDIN

Ödüller

1. ‘ye 2.500,00₺
2. ‘ye 2.000,00₺
3. ‘ye 1.500,00₺
4. ‘ye 1.000,00₺
5. ‘ye 750,00₺

Detaylı Bilgi

Kayıt dışı istihdam oranlarının yüksek olmasının en büyük sebepleri arasında vatandaşların sosyal güvenlik hak ve yükümlülükleri hakkında yeterince bilgi sahibi olmamları yer almaktadır. Bu kapsamda Kurumumuzca kayıtlı istihdamın artırılmasına yönelik birçok proje hayata geçirilmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Projelerden elde edilen katkıların sürdürülebilirliğini ve başarılı olan faaliyetlerin devamını sağlamak adına “Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi” (KİDEP)  25/05/2017 tarihinde yapılan açılış töreni ile hayata geçirilmiştir.

Sosyal güvenlik konusunda bilinç düzeyinin artırılması, denetimin etkin hale getirilmesi ve kayıt dışı istihdamla mücadele de yeni politikalar üretilmesi amacıyla oluşturulmuş Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi (KİDEP) kapsamında yürütülen bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında 14 ana faaliyet bulunmaktadır. Bu faaliyetlerden bir tanesi de 15 farklı ilde ortaokul öğrencilerine yönelik hazırlanacak olan sosyal güvenlik temalı tiyatro gösterisidir. Tiyatro faaliyetinin gerçekleştirilmesi öncesinde, tiyatro gösterisinin senaryosunun oluşturulması için Kurumumuz çalışanlarının deneyimlerinden, çalışma hayatı boyunca yaşadıkları ilginç olaylardan ve hikayelerinden faydalanmak amacıyla bir hikaye yarışması düzenlenmesi planlanmıştır. 2019 yılında ortaokul öğrencilerine yönelik olarak hazırlanacak olan tiyatro gösterileri için oluşturulacak senaryoda bu hikayelerin de kullanılması amaçlanmıştır.

Güzel çocuklarımız için hazırlayacağımız tiyatro gösterisinde siz değerli Kurum çalışanlarının katkılarının da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sosyal Güvenlik ile ilgili biriktirdiğin, seni güldüren, düşündüren öykülerini ve acısıyla tatlısıyla paylaşmak istediğin her ne varsa bize göndermenizi bekliyoruz. Kurum çalışanlarımızın yüksek katılımını bekler, tüm katılımcılara başarılar dileriz.